Najlepsi tancerze pod słońcem! :)

Kurs tańca


#1 2009-02-09 16:18:24

marzena

Moderator

Ferie :)

Pomyślałam, że może tutaj będzie nam lepiej rozmawiać o wspólnym wolnym czasie
Możeby tu dawać propozycje wyjść, imprez i takich tam

Moja pierwsza propozycja to chodzenie na jakiś kurs podstawowy do Cuba Libre:
Poniedziałek 16.02: Impreza Latino połączona z nauką podstawowych kroków salsy i animacją - Prowadzi Lopez (wstęp wolny)
Środa 18.02: Kurs Bachaty, Merengue i Reggaetton. Kroków podstawowych nauczy Was DJ Mario.(wstęp wolny)
Środa 25.02: Kurs Bachaty, Merengue i Reggaetton. Kroków podstawowych nauczy Was DJ Mario.(wstęp wolny)

Czy ktoś wie co to Bachata albo Merengue? Jak nie, to wklejam opisy:

Bachata to rodzaj muzyki i tańca, który powstał i pierwotnie ewoluował w wiejskich i rolniczych terenach Dominikany. Tematyka piosenek jest przede wszystkim romantyczna i uczuciowa; najczęściej spotykane są utwory mówiące o smutku i złamanym sercu. W rzeczy samej na początku dla określenia nowego gatunku używano terminu "amargue" czyli "gorzka muzyka", dopóki nie pojawiła się na scenie właśnie bachata - nazwa raczej dwuznacznego pochodzenia (ale dosyć neutralna nastrojowo). Często jest porównywana do bluesa.
Krok podstawowy jest dość prosto skonstruowany. Następujące po sobie kroki powodują przemieszczanie się na boki oraz do przodu i do tyłu.

Merengue to rodzaj żywej, radosnej muzyki i tańca, który ma swoje korzenie na Dominikanie. W dosłownym tłumaczeniu z języka hiszpańskiego "merengue" znaczy tyle co "ubite jajko".
Muzykę wykreował w latach 20. XX wieku Nico Lora a wypromował Rafael Trujillo, prezydent Dominikany w latach 30., kiedy to stała się narodową muzyką i narodowym tańcem.
Krok jest bardzo prosty i rytmiczny. Krokom towarzyszy wychylanie bioder w kierunku przeciwnym niż wysuwana noga. Podstawowe figury zbudowane są z czterech lub ośmiu kroków.

A drugą moją propozycją jest zwiększenie ilości spotkań przez dwa tygodnie Jeżeli się uda

No to tyle z mojej strony

Offline

 

#2 2009-02-09 17:50:43

VizjereiX

Administrator

Re: Ferie :)

Popieram zwiększenie ilości spotkań! Będę miał dość nauki, więc potańczyć się przyda^^

16.02 dla mnie odpada, bo już jestem umówiony.

Offline

 

#3 2009-02-13 23:47:19

martyna

Użytkownik

Re: Ferie :)

jak dla mnie to pon może być bardzo chętnie gdzieś wyjdę

Offline

 

#4 2009-02-19 19:16:21

marzena

Moderator

Re: Ferie :)

a może wyskoczymy gdzieś w sobote po tańcach? znowu większą ekipą? w końcu ostatni karnałowy weekend więc wypadałoby gdzieś iść

Offline

 

#5 2009-02-19 21:23:48

VizjereiX

Administrator

Re: Ferie :)

Bezpośrednio po tańcach, czy robimy sobie jakąś godzinkę przerwy?

Offline

 

#6 2009-02-19 21:49:27

marzena

Moderator

Re: Ferie :)

to zależy ile osób będzie chętnych?

Offline

 

#7 2009-02-19 21:54:01

VizjereiX

Administrator

Re: Ferie :)

Wiesz, że mnie możesz liczyć, nie?

Offline

 

#8 2009-02-19 22:06:56

marzena

Moderator

Re: Ferie :)

wiem, jak zawsze

Offline

 

#9 2009-02-19 22:08:01

martyna

Użytkownik

Re: Ferie :)

no na mnie w 50%

Offline

 

#10 2009-02-20 15:41:36

madziar

Administrator

Re: Ferie :)

jestem za!


"lubiła tańczyć, pełna radości tak..."

Offline

 

#11 2009-02-20 19:31:10

Julay

Nowy użytkownik

Re: Ferie :)

ja mowie - nie

Offline

 

#12 2009-02-20 20:59:05

marzena

Moderator

Re: Ferie :)

no to dobrze by było dogadać się jutro na tańcach co i jak

Offline

 

#13 2009-02-23 21:58:35

szymko

Nowy użytkownik

Re: Ferie :)

Mam propozycje, ja w tą sobote wyjeżdżam do Holandii i tak pomyślałem sobie żeby może jutro sie gdzies wspólnie wybrać na miasto, po za tym kończy się już karnawał, jest ktoś chętny?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.techpoland.pun.pl www.uks27katowice.pun.pl www.elita-ulicy.pun.pl www.newholland.pun.pl www.seafights.pun.pl